/NĚKDY/

27.03.2017

Někdy život prostě není fér. Dlouho čekáte, že se něco změní, něco přijde, ale ono nic. Postupem času už ztrácíme naději, pomalu přestáváme věřit v den, kdy se nám náš dosavadní život obrátí, kdy se stane něco velikého. Víte, co myslím?
Čekáme, že přijde nějaká láska, která nám vyrazí dech, ale ona nepřichází.Čekáme, že jednou, kdo ví, k nám někdo přijde a dá nám to, po čem nejvíc lačníme, jenže tohle se tady nestává, protože život není pohádka.
Jak bych si přála, aby můj život byl takhle dokonalý, plný náhod a štěstí. Jako ve filmu bych měla všechno nanošené až pod nos, dostala bych nakonec svého vysněného prince, všechno by bylo růžové, a však ten nejdůležitější detail je, že na rozdíl od života, pohádky mají vždy štastný konec. Ale s tím my v životě nemůžeme počítat.
Život je nevyzpytatelný někdy až nebezpečný plný překážek, závor, které nás donutí se vždy někde zastavit, uvíznout tam, kde se nám nelíbí a my musíme přemýšlet, jak zvolit jinou cestu, ač je více klikatá a strmá. Někdy je to skoč a nepřemýšlej a někdy se zase všechno dlouze vleče. Problém je v tom, že občas i kdybychom se sebe víc snažili, dřeli a doufali, nic se zákonitě nemusí podařit.
Nemusíme se třeba nikdy zamilovat, nemusíme se nikdy dostat na špičku svého snu a nemusíme prožít tu svou část života prostě vůbec štastně. Jen jedno je a vždy bude jisté, že jednou všichni musíme zemřít. Nechci být příliš morbidní, příliš pesimistická, ale je to tak jak to je a řeknu zcela na rovinu, že je to těžké a zmatené. I já jsem zmatená, občas mívám strach, že se všechno vždycky nějak pokazí a když si dlouho říkám, že je všechno v pořádku a tak jak má být, vždycky se to nakonec nějak sesype a není z toho nic pozitivního.

Já vím, že máte sny, své tajné sliby sami k sobě někde v hluboko v srdcích a vím, že často se jich musí každý zříct pro něco důležitějšího, ač to vlastně pro vás zase tak důležité není, ale je to zásadní hlavně pro ostatní, zvláště pro ty, které milujete. Jenže jednou, co já vím, se něco může stát, něco krásného, co vás posune a změní vám navždy život. Něco, co vám dá sílu doufat v nemožné i ve sny a touhy, které nemůžete mít.
A já myslím, že možná v něčem, co jsem napsala, se přeci jen pletu.
Není pravda, že život není svým způsobem pohádka. Protože pro každého může být a nezáleží na tom, jakou v ní máte roli. Jestli jste princ, princezna, král nebo královna, služka nebo tulák. Záleží jen na tom, jestli jste ve svojí roli štastní. Záleží jen, jestli věříte a dokážete žít.