Ten PRAVÝ <3

30.12.2017

Vím, že snít o dokonalosti je bláznivé. Ani to nejde. Přece nic není dokonalé. Ale je vážně hřích chtít mít alespoň lásku dokonalou? Už jako malá jsme snila o svém princi asi jako každá holčička. Vždycky jsem si představovala, že až ho uvidím, hned na první pohled se do sebe zamilujeme. Svět v tu chvíli najednou přestane existovat a bude tu místo jenom pro nás dva. Představovala jsem si to jako v pohádkách. Nic to nemohlo ohrozit. Nic, kromě reality.
Odjakživa jsem toužila po tom, abych někoho tolik pobláznila, že by pro mě byl schopen udělat cokoliv. Byl by schopen přeplout oceán, zabít draka a projít peklem, jen aby zahlédl mou tvář a mohl mě políbit. Toužila jsem po lásce, která zpřetrhá moje srdce a nedá mi spát. Podlomí se mi z ní kolena a já klesnu do náruče svého zachránce.
Viděla jsem se ve scénách filmů a úžasných romantických komedií a marně doufala, že by něco z toho mohla být skutečnost. Nejnádhernější chvíle pro mě vždycky byla, je i bude ten okamžik, kdy se hlavní dva hrdinové potkají. Zamilovala jsem se do toho pohledu, který oba mají.
Vím, že je to film, scénář, herci a štáb. Ale vždycky to ve mně stejně zanechávalo něco krásného. Možná nějakou naději? Sama nevím. Možná je to ten svět, do kterého lidé utíkají. Neohrožená fikce, kterou všichni milujeme.
Ve skutečnosti je to mnohem těžší, ale ne o tolik. Když se něco správně povede, může z toho být klidně pohádka. Vždycky jsem chtěla někoho, kdo by byl hlavně hodný a laskavý. Někoho, kdo by měl tak veliké a vřelé srdce, že bych se v něm dočista ztratila. Chtěla jsem člověka, který by mě rozesmál, naštval i uklidnil. Který by se jenom objevil ve dveřích, a moje srdce by vzplálo. Někoho, kdo by mě skutečně znal. Znal moje sny a touhy. Věděl bezpečně, co chci i co nechci a hlavně by stál za mnou, ať by se dělo cokoliv. Muže, který by stál vedle mě pevně jako skála se svojí hrdostí a vlastní hlavou. Muže, který by mě miloval až do skonání světa a ctil by moje záliby a snažil by se mi přiblížit, co nejvíce by to šlo. Byl by podobný jako já a dokonale by se ke mně hodil.
Jenomže, to je jenom můj seznam přání. A Ježíšek už letos rozdával dárky.

Možná, že když počkám do dalšího roku, objeví se mi pod stromečkem. Ten pravý.